• Bioniczna proteza stopy

Głównym projektem ENforce jest opracowanie pierwszej w Polsce bionicznej stopy protezowej. Już wkrótce zapewni ona zapewni naturalny chód osobom po amputacjach kończyny, pozwalając na powrót do pełnej samodzielności i normalnego życia wraz z uprawianiem sportu.

Tworzone rozwiązanie zapewni pełną personalizację protezy, dzięki czemu pacjent odzyska możliwość naturalnego poruszania się, wyjątkowy komfort użycia i gwarancję, że używanie protezy nie powodowało powstawania schorzeń i dysfunkcji w zdrowych częściach aparatu ruchu.

Innowacyjne Rozwiązanie:

Celem projektu jest stworzenie protezy aktywnej, tzn. takiej, która będzie pozwalała na ruch stopy w poszczególnych fazach chodu. Dzięki temu osoba chora będzie mogła nie tylko się na niej podpierać, ale chodzić w sposób zbliżony do normalnego. Proteza ta dzięki nowoczesnej elektronice będzie wykrywała fazy chodu, przez co będzie dostosować do sposobu poruszania swojego użytkownika oraz aktualnych warunków terenu, w którym jest używana.

Droga do celu

Obecnie jesteśmy po testach prototypu, które potwierdziły możliwości zastosowania konkretnych komponentów w protezie.Obecny stan
Obecny stan
Koncept wersji ostatecznej
Koncept wersji ostatecznej
Koncept wersji ostatecznej
Koncept wersji ostatecznej
Previous Next Play Pause
1 2 3


Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Działania 1.2. Wzmocnienie potencjału innowacyjnego przedsiębiorstw Wielkopolski Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego pt. "Wzmocnienie potencjału innowacyjnego przedsiębiorstwa ENforce Medical Technologies Sp. z o.o. poprzez inwestycję w infrastrukturę badawczo-rozwojową oraz przeprowadzenie prac badawczych, celem opracowania prototypu bionicznej protezy stopy"

ENforce Medical Technologies sp. z o.o.

Szelągowska 45A KRS 0000693174
61-626 Poznań NIP 9721277972
Tel: 514934244 REGON 368229140

biuro@enforcemed.pl

Skontaktuj się z nami

www 1170x73