• baner-2

ENforce Medical Technologies proponuje, nie tylko dla amatorów biegania, najdokładniejsze badania chodu. Badanie pozwala zdiagnozować wszelkie nieprawidłowości w sposobie poruszania się, które nie skorygowane mogą w dłuższym okresie powodować ryzyko wystąpienia kontuzji.

Dla każdego człowieka, a szczególnie regularnie uprawiającego sport, tylko prawidłowy ruch jest gwarancją zachowania sprawności przez długie lata. Niestety obecnie nie stawiamy pytań o przyczyny urazów, a jedynie leczymy ich skutki. Badania chodu i biegu ENforce pozwalają z wyprzedzeniem diagnozować ryzyka urazów i poprzez zalecenia treningowe przeciwdziałać kontuzjom zanim one wystąpią.

Nasz interdyscyplinarny zespół naukowców opracował i praktycznie wdrożył metodę badań chodu pozwalającą na określenie wszystkich jego determinantów. Analiza ruchu pozwala zdiagnozować występujące przeciążenia i nieprawidłowości oraz opracować indywidualnie dobrany plan poprawy. Badany, stosując zalecenia poprawi ergonomię ruchu, co doprowadzi do zmniejszenia asymetrii w poszczególnych segmentach ciała, które powodują niekorzystne przeciążenia. Stosując zalecenia badany będzie mógł w sposób świadomy, podczas każdego treningu, minimalizować ryzyko wystąpienia kontuzji w obrębie stawów skokowych, kolanowych, biodrowych oraz kręgosłupa, które bardzo często są prostym następstwem nieprawidłowego sposobu poruszania się.

Badania chodu są przeprowadzane na najnowocześniejszym sprzęcie do pomiaru ruchu, gdzie za pomocą kamer i platform dynamometrycznych pobierane są informacje o ruchu wybranych punktów ciała. Współpraca z doświadczonym fizjoterapeutą gwarantuje, że określone w badaniu niekorzystne czynniki będą konsekwentnie redukowane.

Przykładowe badanie chodu: Ocena ruchomości w stawie skokowym i kolanowym

Ocena reakcji sił podłoża oraz porównanie ruchomości obu kończyn
Ocena ruchomości w stawie skokowym i kolanowym
Previous Next Play Pause
1 2

Przewaga usługi w wymiarze międzynarodowym polega na tym, że ruch osoby badanej jest analizowany nie tylko na podstawie reakcji sił podłoża, jak w klasycznej podometrii, ale również poprzez określenie kinematyki i dynamiki markerów umiejscowionych na ciele osoby badanej. Systemy konkurencyjne bazują na wykorzystaniu kamer slow motion, co jest znaczącym zawężeniem problemu. Tego typu badania uniemożliwiają pomiar w dłuższym okresie czasu oraz posiadają duże niedokładności. Rozwiązanie firmy ENFORCE MEDICAL TECHNOLOGIES Sp. z o.o. zapewnia najdokładniejszy pomiar kinematyki oraz kinetyki badanej osoby. Dzięki temu możliwe jest odtworzenie ruchu całego ciała, a nie tylko samych stóp. Umożliwia to w konsekwencji całościową analizę oraz co za tym idzie możliwe jest wdrożenie zmian w każdym segmencie badanej osoby. Nauka prawidłowego wzorca ruchu doprowadzi do mniejszego zmęczenia podczas ruchu oraz zminimalizuje ryzyko wystąpienia uszkodzeń w obrębie aparatu ruchu.

Badania chodu i biegu zalecane są dla:

- biegaczy – tysiące osób biega rekreacyjnie uczestniczy w imprezach biegowych czy maratonach, nie zdając sobie sprawy, ze nieprawidłowe wzorce biegu naraża się na niebezpieczne kontuzje. Dzięki badaniom wykonywanym przez ENforce biegacze dowiedzą się, w której fazie ruchu istnieją deficyty i jaką obrać ścieżkę poprawy. Poprzez badanie EMG możliwe również jest określenie, które partie mięśni należy wzmocnić. W trakcie badania możliwe jest wykonanie 2 serii testów dla różnego rodzaju obuwia, tak aby sprawdzić, które z nich zapewnia bardziej ergonomiczny bieg.

- osób po amputacji- Utrata kończyny to zawsze wielka tragedia. Jednak obecnie osoby takie nie są skazane na wózek inwalidzki. Dzięki badaniom chodu możliwe będzie sprawdzenie, które zachowane elementy ciała mają zaburzony ruch. Określenie tych parametrów dostarczy osobie po amputacji wiedzy, które partie mięśni należy wzmocnić oraz jak poruszać się z protezą, aby maksymalnie zwiększyć ergonomię chodu. Badanie to pomoże również w ocenie, która proteza gwarantuje lepszy sposób poruszania się, co w konsekwencji ułatwi wybór poszczególnych komponentów.

- osób, których praca wymaga stałego poruszania się- Ergonomia pracy jest dziedziną, która codziennie potwierdza swoje znaczenie dla długookresowej efektywności pracowników. Wiele osób, dla których poruszanie się w czasie pracy jest bardzo istotne, posiadając nieprawidłowe wzorce chodu zaczyna po pewnym czasie skarżyć się na bóle kończyn i bóle w obszarze aparatu ruchu. Badanie chodu, którego efektem będzie określenie najważniejszych czynników, na które badany musi zwracać uwagę oraz nauka prawidłowego wzorca chodu prowadzi do mniejszego zmęczenia podczas pracy oraz zminimalizuje ryzyko uszkodzeń stawów oraz kręgosłupa.


ENforce Medical Technologies sp. z o.o.

Szelągowska 45A KRS 0000693174
61-626 Poznań NIP 9721277972
Tel: 514934244 REGON 368229140

biuro@enforcemed.pl

Skontaktuj się z nami

www 1170x73