• baner-3


Skanowanie 3D

Skanowanie 3D  umożliwia nam tworzenie cyfrowych kopii dowolnych obiektów. Technologia skanowania 3D pozwala generować trójwymiarowe modele CAD, które mogą podlegać kolejnym modyfikacjom. W efekcie możemy wydrukować skanowany obiekt na drukarce 3D lub zapisać plik do obsługiwanego przez frezarki sterowane numerycznie i wykonać jego wierną kopię.

Bezpośrednim wynikiem skanowania jest chmura punktów, odzwierciedlających powierzchnię skanowanego przedmiotu. Przechowują one także informacje o kolorze w palecie RGB, co pozwala na odczytanie tekstury. W konsekwencji możemy np. precyzyjnie porównywać wykonane części z założonym modelem, a następnie określić odchylenia od założonych wymiarów.

Dysponujemy skanerem bezkontaktowym z wysoką rozdzielczością (odległość 0,17 mm) i zapewniającym dokładność 0,05 mm, który umożliwia zeskanowanie elementu o wymiarach 1200 ×1200×1200mm.

Druk 3D

Drukowanie 3d umożliwia precyzyjne wytworzenie trójwymiarowych obiektów nawet o bardzo skomplikowanym kształcie, które powstają na podstawie komputerowego modelu. Dysponujemy drukarką, która działa w technologii FDM i pozwala na wydruk elementów o wymiarach maksymalnych 305x305x300 mm. Zapewnia ona wysoką rozdzielczość w poszczególnych osiach na poziomie X/Y/Z: 0,78125 / 0,78125 / 0,078125 mikrona. Dzięki temu możliwe jest drukowanie elementów wykorzystywanych w medycynie (zaopatrzenie ortopedyczne, czy modele anatomicznych na podstawie plików z CT lub MRI), przemyśle (testowanie pasowań lub produkcji prototypów elementów) oraz w muzealnictwie i sztuce.

Drukujemy z materiałów takich jak ABS, ABS-T, PLA, PLA Carbon, PLA Wood.

Modelowanie 3D

ENforce posiada najlepszych specjalistów w zakresie konstruowania urządzeń z przeznaczeniem medycznym, jak i elementów przemysłowych, którzy będąc związani z Politechniką Poznańską posiadają certyfikaty obsługi oprogramowania z rodziny Inventor, SolidEdge czy Solid Works.

Wykonujemy zarówno modeli 3d na podstawie inżynierii odwrotnej, jak na podstawie dostarczonej dokumentacji. Firma świadczy też usługi digitalizacji dokumentacji poprzez wykonywanie modeli na podstawie istniejących rysunków CAD 2D.

Dla każdego z modelowanych elementów możliwe jest wykonanie profesjonalnej analizy MES, która pomoże w doborze materiałów, czy zweryfikuje wymiary projektowanej części i wskaże potencjalnie najsłabsze miejsca w elemencie. Analiza jest wykonywana przez specjalistów, którzy potrafią precyzyjnie określić poszczególne parametry, jak naprężenia Von Misses, czy współczynnik bezpieczeństwa.

Dostarczane formaty plików to *.IPT, *.IAM, *.IGS, *.STP, *.ASCI, *.PLY, *.OBJ.

 • 2
  Model CAD elementu
 • 3
  Przygotowanie modelu do wydruku
 • 4
  Wysłanie modelu do drukarki
 • DSC_6038
  Wydrukowany model z podporami
 • DSC_6143
  Gotowy, wydrukowany model
 • t7
  Skanowanie 3D modelu
 • t6
  Zeskanowany obiekt jako chmura punktów
 • t4
  Gotowy skan 3D badanego elementu
 • g5
  Porównanie powierzchni uzyskanego skanu z modelem CAD
 • g7
  Porównanie powierzchni uzyskanego skanu z modelem CAD
 • g8
  Inspekcja na przekroju badanego elementu z odchyłkami

ENforce Medical Technologies sp. z o.o.

Szelągowska 45A KRS 0000693174
61-626 Poznań NIP 9721277972
Tel: 514934244 REGON 368229140

biuro@enforcemed.pl

Skontaktuj się z nami

www 1170x73